загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію

57


До кінця збору підписів залишилось
0   днів

Протест батьків проти реорганізації комунального закладу "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок" Запорізької обласної ради

Призвіще, ім'я, по батькові автора (ініціатора): АНАСТАСІЯ ОЛЕКСІЇВНА МИРОНОВА
Статус: Архів
Петиція № 014/080518 подана: 2018-05-07 15:27:02
Дата початку збору підписів: 2018-05-08 15:29:44

Текст електронної петиції

Виступаємо проти реорганізації діяльності комунального закладу "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок" Запорізької обласної ради та його приєднання до будь-якого іншого навчального закладу.

Ми, жителі Заводського мікрорайону, Запорізького району та Запорізької області, батьки учнів спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат «Світанок», обурені тим, що права наших дітей порушені, адже згідно з Конституцією України ст. 53. Зазначено, що кожен має право на освіту.

Діти з особливими вадами мовлення - це особлива категорія дітей, у них збережений слух і інтелект, але є значні порушення мовлення, що впливають на формування інших сторін психіки. Якщо страждає мова, то страждає і мислення, увага, пам'ять та інші психічні процеси.

Головною метою нашої школи-інтернату  – соціалізувати дітей, і з цим немає жодних проблем, а у звичайній школі вони можуть виникнути. Бо там завдання - насамперед дати певний рівень знань. Якщо дитину з важкими вадами мовлення посадити в загальний клас, через декілька днів їй стане нецікаво і вона або почне порушувати дисципліну, або замкнеться в собі, бо не зможе висловити своєї думки, її просто не зрозуміють, бо навіть ми, батьки, інколи не розрізняємо, що намагається сказати наша дитина . В будь-якому випадку розвиватись не буде.

В нашому закладі працюють кваліфіковані спеціалісти: 5 логопедів, реабілітолог, вчитель лікувальної фізкультури,  масажист, хореограф, психолог, соціальні педагоги, вихователі, створена добротна матеріально-технічна база, вчителі та вихователі мають освіту дефектологів. Це так важливо при вивченні навчальних предметів, бо вчитель-дефектолог може постійно працювати з кожним учнем, тому що наших дітей з важкими вадами мовлення необхідно не тільки навчати письму,  граматики та арифметики, а головне навчити правильно вимовляти засвоєні знання, висловлювати свої думки, а для цього потрібні “вузькі спеціалісти”, а “вузькі спеціалісти” є в спеціалізованій школі.

У більшості учнів батьки працюють на заводах позмінно, мешкають в області. Тому можливість залишатися після уроків або ж залишатися на ніч у школі-інтернат вважають перевагою. Бо для багатьох батьків це можливість працювати. Вони знають, що дитина доглянута, з нею займаються спеціалісти, вона розвивається, займається  в позакласних гуртках таких як танці, прикладне мистецтво, образотворче мистецтво, вокальне мистецтво, футбол.

Не можна закривати очі на те,що для особливих дітей потрібен особливий підхід, більше викладацької уваги і часу,  враховуючи наповнюваність класу в звичайних навчальних закладах, різний рівень розвитку дітей у класах і велике навантаження на викладача, недостатня психологічна готовність учнів та педагогів до спільного навчання із особами з вадами. Крім того, відносини між дітьми в звичайній школі можуть надати травмуючий вплив на психіку особливих дітей і спровокувати їх булінг.

Як може один логопед і один психолог в школі де навчається до тисячі дітей надати кваліфіковану допомогу саме нашим дітям, які потребують підвищеної уваги з боку вузьких спеціалістів? І що робити дітям із сіл, де зовсім немає вузьких  спеціалістів?

Інклюзивна освіта має бути двосторонньою, за згодою обох сторін, а не примусовою і нав’язливою.   

Просимо Вас підтримати нас і надати нашим дітям можливість навчатися, розвиватися і виправляти мовлення в Нашому   комунального закладу "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок" Запорізької обласної ради та направити звернення до Верховної ради Україна та Кабінету Міністрів України від депутатського корпусу Запорізької обласної державної адміністрації про збереження діяльності комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» Запорізької обласної ради.