загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію

293


До кінця збору підписів залишилось
0   днів

ПРОТЕСТ ПРАЦІВНИКІВ ТА ЧИТАЧІВ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ПРОТИ ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ТА ПРИЄДНАННЯ ДО КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА» ЗАПОРІ

Призвіще, ім'я, по батькові автора (ініціатора): АННА ІГОРІВНА ГОЛОВЧЕНКО
Статус: Архів
Петиція № 022/131219 подана: 2019-12-11 16:42:31
Дата початку збору підписів: 2019-12-13 09:26:00

Текст електронної петиції

Виступаємо проти припинення діяльності комунального закладу «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради шляхом приєднання до комунального закладу «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» Запорізької обласної ради.

Відповідно до ч.2 ст.22, ч.2 ст.23 Закону України «Про культуру» заклади культури, в тому числі і бібліотеки, автоматично включені до базової мережі закладів культури місцевого рівня. Згідно з ч.3 ст.22 даного закону, а також ст.15 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» виключення закладів культури з базової мережі і доцільність реорганізації та ліквідації бібліотек можливе лише за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв, – Міністерством культури України.

Людина, зокрема дитина, має право на розвиток і соціальне життя поза межами освітніх закладів. Ми, читачі бібліотеки, прочитавши проект рішення Запорізької обласної ради «Про припинення діяльності закладу»  (просп. Соборний,  210), обурені  тим, що порушуються наші права та права наших дітей, учнів шкіл та студентів училищ, коледжів  та університетів, слухачів безкоштовних курсів української мови, бібліотекарів і вчителів шкіл міста та області, ВПО, людей з інвалідністю і тд.

По-перше, для переважної більшості користувачів бібліотеки дуже важливе її розташування в центрі міста, а саме за адресою: просп. Соборний, 210. Бібліотека розташована на першому поверсі зі зручним пандусом, що дуже важливо для маломобільної категорії населення.

По-друге, заклад активно співпрацює з місцевими громадами та освітньо-культурними закладами. На прилеглій території «Книжкового дворику» та дитячого майданчика проводяться спільні заходи.

По-третє, для всіх категорій читачів організовано безліч тематичних інтерактивних заходів: кінолекторії,  клуб настільних ігор, мала сцена для учнів музичних шкіл та училища, постійна виставкова зона для робіт учнів художніх шкіл, безкоштовні курси української мови, розмовний клуб української мови, форум-театри, різноманітні заходи до визначних дат різної тематики. З вересня цього року успішно діє «Мобільна школа молодого патріота «Я так думаю».

Не можна закривати очі на те, що допомагає підліткам та молоді стати справжніми громадянами України!